Dziękuję burmistrzowi

Forum jest platformą dyskusyjną dla wszystkich zainteresowanych istotnymi problemami społecznymi mieszkańców Pasłęka i okolic. Każdy może tu przedstawić swoje poglądy, które są ważniejsze niż tożsamość dyskutanta. Aby zabrać głos w dyskusji, wprowadzić temat albo komentarz, trzeba się zarejestrować. Uczestnik sam decyduje, jakie dane podaje - w portalu rejestrowane jest IP jego urządzenia oraz adres internetowy, który podał. Na zewnątrz widoczny będzie tylko jego nick. Ingerencja w wypowiedzi może dotyczyć jedynie naruszeń prawa, wulgaryzmów, rażących błędów językowych i nic więcej. Wszystkie poglądy są tolerowane na odpowiedzialność uczestników. Zapraszam - administrator: Mariusz F.
ODPOWIEDZ
Fajny
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 16, 2018 8:58 pm
Kontakt:

Dziękuję burmistrzowi

Post autor: Fajny » wt cze 19, 2018 10:55 pm

Dziesięć i trzy lata temu mieliśmy w Pasłęku wojnę kronospanową. Burmistrz ze swoją większością radnych - z wyjątkiem bodajże radnego inaczej, pana Adama Ch. - zamierzał wprowadzić na nasze ubogie w pracę tereny firmę światowego formatu - Kronospan- i tym śmiałym napoleońskim posunięciem zlikwidować bezrobocie, wesprzeć służbę zdrowia i w ogóle zrobić nam dobrze. Dość szybko ujawnił swój zamiar, wzbudzając jak na warunki pasłęckie dość dużą falę protestów. Wtedy protestowano nie wiadomo o co, bo jak ów człowiek gwarantował, z kominów Kronosponu w Mielcu i Szczecinka - a z czasem miało to samo być w Pasłęku - nie bucha nic innego, tylko para wodna. Podobno bardzo zdrowa para. Szczególnie oburzeni byli hodowcy bydła, którzy nie życzyli sobie, aby krowy tym oddychały i partoliły mleko. Pan Szczepan B. z mównicy w urzędzie potępiał pana Adama - bo gdyby Adaś rządził, gdyby siedział "tam na górze", to Kronospan też byłby dobry - grzmiał (przecież nowoczesne zabezpieczenia XXI wieku miały gwarantować prozdrowotność zakładu). W 13 rocznicę wydarzeń kronospanowych w Pasłęku dziękuję panu burmistrzowi, że tak szybko sprawę u nas ostatecznie załatwił i że tak naprawdę to wcale nie chciał tego Kronospanu. W tym roku marzec w Mielcu stał pod znakiem potężnych protestów z 1/4 mieszkańców miasta na ulicach. A w załączeniu krótki film sprzed 3 lat, obrazujący, o co tak naprawdę im chodziło.
MIELEC 2015

Izydor
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 20, 2018 9:09 pm
Kontakt:

Re: Dziękuję burmistrzowi

Post autor: Izydor » śr cze 20, 2018 10:00 pm

Fajny, co tam zamieszczasz takie starocie. Zobaczmy, jak tam jest teraz. Ludzie nie wytrzymują smrodu, chorują, życie jest tu nie do zniesienia. I u nas tak mogło być. A chore byłyby nie tylko krowy, ale przede wszystkim ludzie. Bezmyślność burmistrza i jego paczki miałaby opłakane konsekwencje. Skaza na krajobrazie to byłby pikuś. Pamiętam, że grupa radnych, myślących inaczej, zauszników burmistrza, poleciała samolotem do Irlandii na zaproszenie i koszt inicjatora, aby obejrzeć tamtejszą fabrykę Kronospanu. Podobno, według nich, działała ona mniej więcej tak, jak tężnia solankowa w naszym Ciechocinku. Ale co zielona Irlandia, to nie śmiecikowski Pasłęk. Na jakiej zasadzie można by porównać jedno z drugim? Nie wiem.
MIELEC 2018

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości